I. Kalinauskas kaip dailininkas dažnai naudoja pseudonimą INK.

"Jo drobės, kaip sustabdyti filosofinio filmo kadrai, turi savo ritmą, eiliškumą ir logiką. Iš esmės jų tema yra amžini motyvai, paprastai aiškinami tik alegorijomis - meilė, viltis, harmonija, ramybė, baimės įveikimas... Greito šiuolaikinio tarptautinio gyvenimo kaleidoskopas dailininko paveiksluose įgauna ramų pavidalą. Žiūrovą jis užburia iš lėto ir negrįžtamai, paliesdamas sielos gelmes, išlaisvindamas ją ir priversdamas pastebėti paslėptų emocijų bei vaizdinių grožį. Ir su nenumaldoma rimto meno jėga malšina dvasinės ramybės troškulį. /.../"

Michailas Germanas,
Profesorius, menotyros daktaras, Humanitarinių mokslų akademijos akademikas, Tarptautinės meno kritikų asociacijos (AICA) narys, Valstybinio rusų muziejaus vyresnysis mokslinis bendradarbis

"Daugelyje dailininko darbų jaučiama romantika ir monumentalumas. Nepaisant lyrinio patoso, autoriaus pasirinkti motyvai išlieka simboliniai ir lakoniški. Čia slypi jų jėga, nes pagrindinė paveikslo idėja visada išryškėja ir tampa vaizdžia metafora arba autoriaus sumanymą atskleidžiančiu ženklu. Dailininkas linkęs naudoti monochromines spalvas ir stengiasi minimaliomis priemonėmis pasiekti maksimalų efektą. /.../"

Algis Uždavinys,
Filosofijos mokslų daktaras, Lietuvos Kultūros,
filosofijos ir meno instituto mokslinis bendradarbis

Apie INK plačiau skaitykite rusiškai ir angliškai. Jo tapybos darbų svetainė angliškai.

Vilniuje 2016 m. rugsėjį atidaryta Igorio Kalinausko meno galerija . 2015 m. Igorio Kalinausko meno galerija "INK gallery" atsidarė Kazanėje (Rusija).

INK (Igorio Kalinausko) darbų katalogai:
„The Sacred", Gary Bowman galerija, Lvovas, 2013
„Ah!", „WOLF" Publications, Londonas, Didžioji Britanija, 2012
„Bond Magazine Project", Saatchi Galerija, Londonas, Didžioji Britanija, 2012
„Amžina šviesa", Lavra Galerija, Kijevas, 2012
„Narvas - gražuolės istorija" , "The Cage" žurnalo projektas, Bratislava, 2011
„Dvasia, kūnas, kraujas", Leonardo da Vinci Nacionalinis mokslo ir technologijos muziejus, Milanas, Italija, 2006
„Igor Kalinauskas - paveikslai" , Maskva, 2002